Чому українські ЗМІ знову «ведуться» на російські фейки

на основі аналізу створеного російською пропагандою фейку щодо нового фільму «ВВС» про збитий МН-17

Від часу початку російської інтервенції щодо України вже стало недоброю традицією, коли українські медіа та користувачі соціальних мереж, фактично, стають об’єктами російських спеціальних інформаційних операцій. 
Причини цього різноманітні, але, в першу чергу, непрофесійність журналістів або їх небажання перевіряти інформацію. 
Це в свою чергу призводить до того, що український пересічний читач, фактично, стає жертвою російської пропаганди.
Зокрема, на цьому тижні російські ЗМІ з азартом анонсували фільм BBC, який нібито «доказує» вину «українського військового літака» у знищенні рейсу МН17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року.
Не дивлячись на те, що сам фільм вийде лише 3-го травня, «Комсомольская правда» вже написала, що цей фільм «підтверджує» версію «Комсомолки» про «два українських літаки», які «атакували МН17». 
На жаль, не тільки російські ЗМІ поширили фейковий зміст анонсованого фільму ВВС. 
Ряд українських мас-медіа передали саме російську, викривлену, версію цієї новини, що в чергове свідчить про низький рівень української журналістики та небажання окремих ЗМІ слідувати елементарним стандартам професії журналіста. 
Тому давайте детально розглянемо та розвінчаємо російський фейк, що побудований на статті іншого британського видання, а саме «The Sunday Express», в якому описаний сюжет фільму BBC.
Насправді невідповідність матеріалу «The Sunday Express» з версією російських ЗМІ можна легко відшукати, якщо просто прочитати британську статтю далі заголовку. 
Виявляється, що анонсований фільм BBC — це просто збірник всіх конспірологічних версій падіння рейсу МН17, які суперечать одна одній і які походили від Кремля, російських пропагандистів чи бойовиків. Ось цитати з статті:
«Відео надасть нові докази того, що український винищувач міг бути винним у падінні МН17… 
Інша версія полягає в тому, що ЦРУ, яке підтримує «антитерористичну операцію», помістило дві бомби на авіалайнер», — іншими словами, версія про «український літак» в цьому фільмі стоїть в один ряд з версією про «бомбу ЦРУ» на борту МН17, але в російських ЗМІ про це «забули» сказати.
В якості згаданих вище «нових доказів вини українського штурмовика» приводяться слова «очевидців», які «дуже добре бачили» все що відбувалось на висоті 10 кілометрів. 
Варто зазначити, що вже більше року як спростована брехня цих «очевидців», оскільки з висоти 10 км із землі неможливо побачити винищувач, а тим більше запуск ракети з нього. 
Смішною виглядає і версія про «бомбу ЦРУ», так вона описана в статті: «Соколов (приватний детектив) сказав, що він «продав» телефонне перехоплення між двома агентами ЦРУ, в якому говорилось, що вони таємно заклали дві бомби на МН-17. Він стверджував, що допомагав українській службі безпеки. 
Сергій Соколов сказав, що рушійною силою операції були агенти ЦРУ, але голландські служби їм допомогли, так як бомби не могли бути закладені на літак в іншому місці, крім як в Голландії.
Тобто, фактично, цей матеріал просто зібрав в себе ті фейки в стилі «українських літаків на висоті 10 км» чи «бомби ЦРУ на борту», які Кремль намагався «впарити» своєму обивателю. 

Окрім того, в кінці статті написано наступне: «Тим не менше, документальний фільм розповідає про те, що британські дослідники з Bellingcat подтверджують офіційну версію про ракету ЗРК БУК, яка була випущена підтримуваними Росією сепаратистами», — виходить, що єдине твердження, яке робиться у фільмі, — це підтвердження офіційної версії дослідниками Bellingcat. Але російські ЗМІ знову «забули» про це повідомити.
Російські пропагандисти навіть не звернули увагу на те, що сам фільм (поки що його анонс) знаходиться на сайті ВВС в рубриці "теорії змов", а анонсовані в ньому конспірологічні і фантастичні теорії спростовані більше року назад.
Отже, як ми бачимо основна ціль фільму - проаналізувати ті фейки і вкиди, які з’являлись з моменту катастрофи, тому в ньому і перераховуються різноманітні фантастичні версії, такі як "український штурмовик" і "бомба ЦРУ на борту". 
Сподіваємось, що в подальшому українські медіа, які називають себе авторитетними виданнями будуть більш уважно ставитись до інформації, яка надходить з російських ЗМІ, цінувати свою репутацію та поважати українського читача.
Чому українські ЗМІ знову «ведуться» на російські фейки  Чому українські ЗМІ знову «ведуться» на російські фейки Reviewed by Павло Заєць on 5/02/2016 01:08:00 пп Rating: 5
Загрузка...
На платформі Blogger.